Milování

sobota 12. červenec 2014 12:00

Je všeobecně známo, že primárním posláním sexu je rozmnožování. Tak určila matka příroda, a proto všem tvorům, kteří se pohlavně rozmnožují, vepsala do genů nesmírnou potřebu tohoto konání. Pak přišel člověk, vymyslel různé způsoby antikoncepce a vtiskl tak sexu několik dalších rovin. Nejkrásnější je ta, která nám přináší pocit vzájemného štěstí a naplnění a kterou mnozí z nás nazýváme milováním.

Milujme se často, neb milování je tou nejkrásnější a nejfantastičtější činností, v níž mohou dva lidé společně prodlévat. Milujme se, když máme dobrou náladu, milování nám ji jako dort třešničkou ozdobí. Milujme se, když nás něco trápí, milování nám pomůže naše starosti alespoň na chvíli odvanout.

Milujme se zvolna a dlouze, žádné šup, šup a konec, neb pouze neuspěchané milování nám zajistí dostatečnou produkci endorfinů, zvaných též hormony štěstí. Milujme se opakovaně, dokud nám na to společné síly vystačí.

Milujme se nesobecky, nehleďme pouze na své vlastní uspokojení, čtěme myšlenky a řeč těla bytosti, jíž máme v náručí a snažme se jí plnými hrstmi dávat to, po čem touží a co ji přivádí do slastných výšin vzrušení. Popusťme uzdu společné fantazii, naplňme naše milování bohatostí a košatostí, ale vyvarujme se praktik, které ten druhý nemá rád.

Milujme se s bytostí, která je nám blízká a kterou máme rádi, protože takové milování nám umožní sladit souznění ve sféře fyzické se souzněním sféře duševní a umocnit tak pocit štěstí ze vzájemného spolubytí.

Milujme se ráno, abychom očima rozzářenýma z nádhery milování přivítali nový den. Milujme se v poledne, abychom si v něze a vášni odpočinuli od svých povinností. Milujme se večer, abychom se pak společně propleteni v náručí propadali do hlubin spánku. Milujme se v noci, neb hodiny tmy a zklidnění nám přinesou nejužší sblížení.

Milujme se všude tam, kde je to jen trochu možné, doma, v přírodě, v autě, v práci, ve vodě a kdekoli jinde, kde nás napadne, protože každé místo má své romantické kouzlo a vnese do našeho milování koření nových pocitů.

Milujme se, když jsme mladí, abychom se naučili vnímat všemi smysly krásy milostného splynutí. Milujme se ve středním věku, abychom si okrášlili dny všední i sváteční. Milujme se, i když jsme staří a sklízejme přitom zralé plody svých zkušeností.

Jan Pražák

Jan Pražák

Jan Pražák

Berme život s humorem.

Malá ochutnávka z tvorby na jiných blozích:
Kočky vnášejí pohodu do našich domovů
Cradlesong for lonely hearts


Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

REPUTACE AUTORA:
9,33

Tipy autora