Zámek v Hrádku u Nechanic - tip na výlet

neděle 3. srpen 2014 20:36

Zámek ve stylu tudorké gotiky (romantické neogotiky) nechal postavit František Arnošt hrabě z Harrachu v létech 1839 až 1854 jako hlavní reprezentační sídlo svého rodu. Projekt vznikl podle nerealizované přestavby anglického zámku Crewe Hall, navržené G. B. Lambem z poloviny 17. století, byl upraven a proveden rakouským architektem Karlem Fischerem.

Pokud jste milovníky nádherné architektury, skloubené s krásnou přírodou, neměli byste si nechat návštěvu tohoto zámku ujít.

Zámek se nachází mezi Hradcem Králové a Novým Bydžovem pár kilometrů od městečka Nechanice, na mapce je označený červeným oválkem. Do Nechanic se snadno dostaneme po silnici číslo 323, na kterou můžeme sjet na 76. kilometru hradecké dálnice D11.

99.jpg

 

Příjemná stinná alej nás z nedalekého parkoviště dovede ke vchodu do zámeckého areálu.

01.jpg

 

Za branou už vás nebudu rušit dalším povídáním. Jen dodám, že návštěvníkům jsou k dispozici dvě prohlídkové trasy. První je kratší a zahrnuje pouze reprezentační sály v přízemí, druhá pak kromě nich i prostory v prvním patře, které obývalo panstvo a služebnictvo.

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

V samotných interiérech nám bylo dovoleno fotografovat jen bez použití blesku. Závěrem tedy uvádím pouze jeden obrázek, který je s přimhouřením obou očí jakž takž publikovatelný. Pokud se rozhodnete zámek navštívit, přeji vám krásný zážitek.

16.jpg

Jan Pražák

Jan Pražák

Jan Pražák

Berme život s humorem.

Malá ochutnávka z tvorby na jiných blozích:
Kočky vnášejí pohodu do našich domovů
Cradlesong for lonely hearts


Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

REPUTACE AUTORA:
9,33

Tipy autora