Nezvyklá „pláž“

pondělí 15. září 2014 21:00

Velká část francouzského západního pobřeží, táhnoucího se z jihu na sever od Bayonne až po Bordeaux je pokryta lesy, tvořenými převážně duby a borovicemi. Vysázeli je tam lidé před dávným časem, aby zkrotili písečné duny, které pomaličku a bez ustání posouvaly Atlantický oceán do vnitrozemí.

Výjimku tvoří oblast u městečka Gujan-Mestras, kde se naopak obrovská písečná duna, nazývaná „Dune du Pilat,“ stala doslova turistickou atrakcí.

71.jpg

 

I když to na fotce možná vypadá nevinně, svah je poměrně prudký. Pro ty, kteří se při výstupu vzhůru nechtějí bořit nohama hluboko do jemného písku, se nabízí možnost vystoupat po schodech.

72.jpg

 

Ne všichni se sunou nahoru dobrovolně. Nebo se mi to jen zdá?

73.jpg

 

Kdo však vytrvá, je odměněn nádhernými pohledy na moře.

74.jpg

 

75.jpg

 

Na druhou stranu k moři je to podobný krpál, a tak jen málokdo se jde dolů vykoupat.

76.jpg

 

Jetště kousek...

77.jpg

 

Písek byl na povrchu hezky rozehřátý, ale pod několikacentimetrovou vrstvičkou už příjemně chladil. Byla to skvělá masáž pro bosé nohy.

78.jpg

 

Pan pes Julius. Obyčejný turista, průvodce nebo dokonce záchranář? To jsem fakt nepoznal, ale tváří se, že ví, co ho čeká a snad se i těší.

79.jpg

 

Po výkonu nesmíme zapomínat na pitný režim. Není to sice špatné, ale obyčejnému pořádnému českému pivu se to zdaleka nevyrovná.

80.jpg

Jan Pražák

Jan Pražák

Jan Pražák

Berme život s humorem.

Malá ochutnávka z tvorby na jiných blozích:
Kočky vnášejí pohodu do našich domovů
Cradlesong for lonely hearts


Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

REPUTACE AUTORA:
9,33

Tipy autora